Ознака: Александра Радовиќ

Сцена

Ништо од свадбата: Српската пејачка го остави момчето

Познатата пејачка чии балади сите ги пејат, Александра Радовиќ, во неделата наполни 43. години, а стави и точка на долгогодишната врска со бизнисменот Срѓан Стојановиќ.Таа на мирен начин со разговор […]

Сцена

Караница од НЕВИДЕНИ РАЗМЕРИ: Зорица се гушеше од солзи, студиото во неверување. Еве што се случи!

Откако каднидатот Бранко Петровиќ ги испеа избраните нумери, дојде до невиден конфликт во емисијата „Пинкови ѕвезди“.Имено, додека Зорица Брунцлик го коментирала неговиот настап, Александра Радовиќ се смеела, што ја повредило […]

Сцена

Шабан удри по Александра Радовиќ: Од доверливи извори знам дека таа во минатото…

Кралот на народната музика Шабан Шаулиќ во  последно  време е во  центарот на вниманието бидејќи станал дедо, но и  поради тоа што неодамна  влезе во жирито  на Пинкови ѕвезди. Тој накратко […]

Сцена

Маја Николиќ го открива минатото на Александра Радовиќ: Ова беше нејзиниот ценовник

Естрадата веќе со  недели   дискутира за расправијата помеѓу членките на жирито  на Пинкови  ѕвезди  Александра и  Дара. Додека едни  ја поддржуваат  Радовиќ, истакнувајќи  го  нејиното  образование и  компетенција за оценување на […]

Сцена

Хаос на снимањето на „Пинкови Ѕвезди“: Александра и Дара се најдоа среде скандал!

На денешното снимање на „Пинкови Ѕвезди“ дошло до инцидент откако претходно настанала расправија меѓу Александра Радовиќ и Дара Бубамара.По расправијата Александра го напуштила шоуто, а Дара Бубамара се смеела. -Се […]

Сцена

Дали знаете дека Александра Радовиќ има сестра? Потполно се различни, еве како изгледа таа!

Александра Радовиќ, талентирана пејачка и авторка, носи голема харизма со себе, а дали знаете дека таа има родена сестра која исто така се занимавала со пеење. Време е да ја […]

Сцена

Како ли ќе реагираат останатите? Калиниќ открил кој му е најмил член во жирито на Пинкови ѕвезди!

До третата сезона на музичкото шоу „Пинкови ѕвезди“ многу главни актери се сменија, освен водителот Милан Калиниќ, кој како што вели и самиот, единствен „преживеал“.Жирито во потполно нов состав, кое […]