Ознака: александровац

Балкан

ПОГРЕБАНИ СЕ ДЕВОЈЧИЊАТА КОИ ГИ УСМРТИ ГРОМ: „Ти спремав свадба, а сега те носат во ковчег“

Александровац вчера беше завиен во тага и болка по смртта на двете девојчиња, Анѓела и Ивана, кои ги удри и усмрти гром.За жал, едното девојче почина на лице место, додека […]

Балкан

СТРАШНИ ДЕТАЛИ ЗА СМРТТА НА ДЕВОЈЧИЊАТА КОИ ГИ УДРИ ГРОМ: Ивана одлета во каналот, а Анѓела…

Соседите и очевидците на смртта на Ивана Ивановиќ и Анѓела Бачевиќ, кои ги уби гром во Александровац, сведочат за страшниот начин на нивното загинување.-Гледав со татко ми низ прозор, беше […]

Црна хроника

СТРАШНА ГЛЕТКА по ударот на гром кој усмрти 2 девојчиња!

Петнаесетгодишните Анѓела и нејзината другарка Ивана, починаа вчера попладнето по удар од гром во Александровац.Според изјавите на очевидци, двете девојчиња се враќале од градскиот базен кога ги зафатило невремето. По […]