Ознака: Алекса Перовиќ

Сцена

Се прослави во „Х-Фактор“, па победи во „Ѕвездите на Гранд“: Пејачот на само 22 години чека второ дете, а веста ја објави на уникатен начин

Пејачот Алекса Перовиќ кој се прослави со учеството на „X Фактор“, а потоа победи и во „Ѕвездите на Гранд“, наскоро ќе стане татко на своето второ дете. Имено, тој и […]

Сцена

Победи на „Ѕвездите на гранд“ па исчезна, а причината ќе ве остави без зборови

Алекса Перовиќ кој на македонската јавност и стана познат по учеството на музичките шоу- а „Х- фактор“ и „Ѕвездите на гранд“ неодамна ја објави својата прва песна, а потоа целосно […]