Ознака: Алексеј Навални

Свет

Навални прозбори откако се разбуди од кома: Ова се неговите први зборови

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, кој се лекува во болницата „Шарита“ во Берлин, каде долго време беше во кома, изјави дека сака да се врати во Русија.  Според Њујорк Тајмс, […]