Ознака: Алексинац

Балкан

СЕ ПРЕВРТЕ АВТОБУС СО ТУРИСТИ: Се извлекуваа мртви тела!

Пет лица загинаа, а 26 се повредени утрово во страшна сообраќајна несреќа откако словaчки автобус се превртe на автопатот Белград-Ниш, во близина на Алексинац.Несреќата се случи утрово околу 3:30 часот. […]