Ознака: Алексис Санчез – трансфер

Меѓународен фудбал

Ливерпул го стави и Санчез на листата на желби

Напаѓачот на екипата на Барселона, Алексис Санчез, се наоѓа на мета на екипата на англискиот премиерлигаш, Ливерпул, но, Ливерпул ќе има силна конкуренција во тимот на Јувентус. Санчез оваа сезона […]

Меѓународен фудбал

Алексис Санчез се сели во Јувентус

Според пишувањата на шпанските медиуми наводно Алексис Санчез би ги променил клубските бои уште во јануарскиот преоден рок, а како најсериозен клуб за тоа се наведува тимот од Италија, Јувентус, […]