Ознака: Ален Ѓеорѓијев

Вести

Штипјанец повторно заболел од ковид 19

Штипјанецот еднаш заболел, оздравел и повторно бил инфициран и во моментов се наоѓа на болничко лекување, информираше денеска директорот на штипската клиничка болница Ален Ѓеорѓијев. На инфективното одделение во моментов […]