Ознака: алергии

Живот

Трик кој може да ви го спаси животот – исечете лимон и ставете го во вашата спална соба во текот на ноќта…

За време на алергии, овој трик навистина може да ви го спаси животот. Сите знаеме дека лимонот е одличен извор на хранливи состојки и витамини. Но, ова овошје делува и […]

Живот

Клима уредот предизвикува настинка, летно време не можеме да се разболиме: Ова се сите митови и вистини за настинките во текот на жешките денови

Живееме во некои убедувања кои одамна се наметнати, а всушност повеќето од нив се само еден обичен мит. Летните вирусни инфекции во основа не се разликуваат од зимските. Тие се […]

Живот

Имате алергија или сте настинати: Како да препознаете разлика?

До календарската пролет има повеќе време, но алергите веќе започнаа. Кивање, протекување, црвени очи се само некои од симптомите. Тестови не треба да се изведуваат кога пациентот е под симптоми, […]

Живот

Алергични сте на полен – пијте го овој алкохолен пијалок

Поленската треска може да се одрази на квалитетот на вашиот живот, особено во пролетните денови и летните месеци и тоа најчесто во вечерните часови.Симптомите на оваа алергиска реакција се кивање, […]