Ознака: алергија

Живот

Како да препознаете дали ве мачи алергија, грип или настинка

Истражувањата покажале дека голем број од нас не разликуваат настинка или грип, од алергиски напад. Иако симптомите понекогаш се мошне слични, постојат ситни разлики кои ќе ви помогнат да ги […]

Технологија

Дали е навистина можете да бидете алергични на Wi-Fi?

39-годишната Марин Ричард добила долгорочна финансиска помош од 500 евра месечно како надомест, откако судот одлучил дека таа е трајно спречена да продолжи со извршување на своите регуларни работни активности. […]

Живот

Момчето ја бакнало за добра ноќ, па по неколку минути починала- причината е бизарна!

Миријам Лемеј, се вљубила неколку дена пред да умре. Всушност бакнежот на нејзиниот нов избраник ја чинел живот, иако тој немал никаква намера да ја повреди.Миријам од Монтреал која имала […]

Занимливости

Млада девојка пробала да ги среди веѓите на ОВОЈ НАЧИН: И едвај се спасила

Млада козметичарка испробала третман на себе и горко зажалила!Кога Тајла Дури (16) решила да ги потемни своите веѓи и трепки, не ни претпоставувала дека ќе има едно пеколно искуство. Тајла […]

Живот

Алергични сте на сперма, а не знаете: Симптомите се тешко воочливи, а најлошо е ако сакате бебе!

Многу жени живеат со тоа, а не се ни свесни.Експертите од Универзитетот во Манчестер ја анализираа алергијата на сперма кај жените и дојдоа до застрашувачки резултати: Секоја десетта жена во […]

Регион

Наезда на азиски стршен во Хрватска: Кога еден ќе нанесе убод, по него доаѓа цел рој!

Во Славонија и Барања се појави голем азиски стршен, а тамошното население стравува од наезда на овие инсекти кои можат да бидат смртоносни. Опасните инсекти се појавија во Допсин, Боцањевци, […]

Сцена

Синот на Сара Џесика Паркер има алергија: Лекот што му го спаси животот поскапе за 260 долари. Еве што порачала актерката!

Сара Џесика Паркер, попозната како Кери Бредшо од серијата „Секс и град“, до скоро беше заштитно лице на еден бренд.Имено, станува збор за лек против алергија кој многумина спаси од […]

Живот

АЛЕРГИЈАТА НА КИКИРИКИТЕ Е МИНАТО! Откриено е решението за овој проблем!

Алергијата на кикириките е позната како опасна состојба, од која пациентите може да имаат сериозни последици.Затоа луѓето кои ја имаат, живеат со ограничувања, постојано внимаваат што конзумираат. Нивните животи наскоро […]

Живот

Заштитете се од алергиска реакција: Не изложувајте се на сонце ако ги пиете ОВИЕ лекови!

Лекарите препорачуваат ако пиете антиревматици, сулфонамиди и тетрациклински антибиотици, кинолонски антибиотици, орални контрацептивни средства, некои орални антидијабетици, трициклички антидепресиви, антиаритмитик амиодарон, па дури и некои билни лекови, да не излегувате […]