Ознака: алесандра амбросио

Сцена

Пред една година си заминала од “Victoria’s secret”, а кога ќе го видите нејзиниот задник ќе се запрашате зошто е во пензија

Алесандра слободното време во главно го минува на плажа, каде максимално ужива со децата. Супермоделот, 37-годишната Алесандра Амбросио, моментално ужива на семеен одмор во Мексико со двете деца и својата […]

Сцена

Една од НАЈЗГОДНИТЕ жени во светот, ја запали атмосферата на Ибица!

Една од најпознатите манекенки на Викториините ангели, моментално се одмара со своето семејтво на Ибица.Алесандра Амбросио и нејзиниот дечко Џими Мазур се во Шпанија со своите деца. Згодната манекенка уште […]