Ознака: алибаба

Вести

„Алибаба“ нуди кредит од речиси три милијарди долари за фирми погодени од коронавирусот

Холдинг групата Алибаба соопшти дека финансиската единица Вест банк ќе понуди кредит од 2,86 милијарди долари за компаниите во Кина кои се погодени од коронавирусот. Приоритет ќе имаат фирмите од […]

Занимливости

ДЕНЕС Е НАЈБОГАТИОТ КИНЕЗ: Стекнал богатство од идеја за која му велеле дека е глупава

Сега тој е најбогатиот човек во Кина, но неговиот пат кон успехот не бил ниту малку лесен.Џек Ма е основачот на познатата страна за трговија на интернет, а неговата веб страна […]

Занимливости

Најбогатиот човек во светот НИКОГАШ НЕ СЕ ОТКАЖА: 10 пати конкурирав на „Харвард“ и секогаш бев одбиен!

„Харвард“ ме одбиваше 10 пати, рекол Џек и додал дека пред настанувањето на „Алибаба“ интензивно барал работа.Џек Ма во пошироката јавност е познат како најуспешен кинески претприемач зад кој стои […]