Ознака: алиекспрес

Вести

Коронавирусот не ги спречи Македонците да си пазарат од Али експрес

Коронавирусот се шири бргу, на жители од Кина повеќе не им е дозволено да ги напуштаат своите градови, но за пратките не е одреден „карантин“, односно задржување. Со оглед на […]

Црна хроника

Со туѓа картичка си пазарел од Алиекспрес, кривична пријава за скопјанец

Секторот за внатрешни работи Струмица поднесе кривична пријава против И.С.(35) од Скопје за сторено кривично дело „изработка и употреба на лажна платежна картичка“. На 07.09.2017 година во фирма во село […]