Ознака: алиментација

Сцена

Одредена алиментацијата која Раста ќе ја плаќа за ќерката по разводот со Ана Николиќ

Поп пејачката Ана Николиќ и раперот Стефан Раста одлучиле да стават крај на бракот, па посетиле адвокат за да се договорат околу разводот, пишува „Свет“. Како што пренесува порталот, парот […]

Сцена

Официјално развод: Во судницата Ана Николиќ бараше 500 евра алиментација

Вчера и официјално Ана Николиќ и Раста дефинитивно се разведоа без кавги и навреди, а тие брзо се договорија и околу алиментацијата за нивната ќерка Тара.Пејачката и раперот го потпишаа […]