Ознака: алисон пил

Живот

Ги вжешти социјалните мрежи: Во бикини сурфала покрај активен вулкан!

Авантуристката Алисон Пил стана првата личност која сурфала во подножјето на активен вулкан.Алисон Пил се нашла во Тихиот Океан кога почнала ерупцијата на вулканот Килауеа на Хаваите. Таа стана првата […]