Ознака: алишта

Живот

7 најголеми грешки при пеглањето што ги уништуваат вашите алишта

Поставувањето алуминиумска фолија на штицата за пеглање, одделување на алиштата и редовното чистење на пеглата ќе го намали времето за пеглање и ќе ви ги зачува омилените парчиња облека, исто […]

Занимливости

Како да го организирате вашето домашно опкружување за подобро ментално здравје?

Купот облека за перење и многуте домашни обврски можат да бидат навистина заморни. Доколку не ги изведете правилно, нередот може навистина да влијае врз вашиот живот. Некои луѓе веруваат дека […]

Занимливости

Јапонка открила трик за беспрекорно диплење на облеката

Секој од нас има некој свој начин на диплење на облеката за во плакар, но сега јапонската експертка открила паметна метода која ќе ви ослободи дополнителен простор на полиците. Марие […]

Занимливости

Не седнувајте на вашиот кауч со нечисти алишта: Еве зошто треба да се преслечете веднаш штом стигнете дома

Дали сте патувале со јавен превоз или сте седеле во некоја чекалница каде што не можете ни да претпоставите кој сè седел таму пред вас, колку се грижел за хигиената, […]

Живот

Колку често треба да се перат алиштата: Изненадувачки но непобитни факти

Перењето е едно од домашните обврски кои многумина не го сакаат, но ако е непходно, не може да се негира дека знае да биде здодевно и заморно. Но, според социјалната […]