Ознака: Алијанса за Албанците

Вести

Тиранска платформа интегрален текст

Ние, претставниците на албанските политички партии во Македонија: “Демократската Унија за Интеграција, ”Коалицијата Преродба со БЕСА” и ”Алијансата за Албанците”;Почитувајќи ја слободната и демократска волја на албанските гласачи изразена на […]

Вести

Села: Предлогот ќе го направиме самите и ќе ги уцениме тие да го поддржат

Зијадин Села во гостување во ТВ Алсат М, признава дека неговата партија- Алијанса за Албанците ќе даде дополнителни услови и ќе го уцени СДСМ.-Се знае дека има преговори, но од […]