Ознака: Алијанса на Албанците

Вести

Алијанса на Албанците: Ако Села сака да ја напушти Владата – нека му е со среќа

Закон за јазиците во првите 100 дена влада или растурање на владината коалиција- оваа закана на Зијадин Села упатена од синоќешното партиско собрание ги разбуди страстите во Алијансата на Албанците.Еден […]

Вести

Еди Рама до албанските партии: Интересите на Албанците да се стават пред личните и партиските

Непосредно по завршувањето на изборите во Македонија, премиерот на Албанија, Еди Рама, ги повика на средба лидерите на Албанците во Македонија.Тој веќе имал средба со лидерите на Беса и на […]