Ознака: Алијанса

Вести

Северна Македонија официјално стана 30 членка на НАТО

Во Вашингтон попладнево беше направен и последниот формален чекор за полноправно членство на Северна Македонија во Алијансата- депонирањето на инструментот за пристапување во Стејт департментот. Македонија станува членка на Алијансата, […]

Вести

БЕСА и Алијанса обвинуваат: Оливер Спасовски вршел притисок за советници во Гостивар да сменат страна

Советниците од коалицијата Алијанса за Албанците и Движењето БЕСА обвинуваат дека го изгубиле мнозинството во Советот на oпштина Гостивар затоа што министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ургирал советници да […]

Вести

Заев прифатил се што било побарано од Алијанса на Албанците и ДУИ

Изет Меџити во вчерашното гостување на Алсат М Телевизија вели дека во преговорите за влада со СДСМ и Зоран Заев постоеле четири столба кои се во Тиранската платформа, што уште […]

Контроверзни фајлови

КОНЕЧНО ДОКАЖАНО: Хитлер не се самоубил, туку избегал и умрел од старост!

Иако официјално се знае дека Хитлер и неговата жена Ева Браун се самоубиле за да не ги фатат, освен недостатокот на факти, и најновите детални истражувања сега потврдуваат дека тие […]

Вести

Иванов на средба со Високиот претставник на ОН во Алијансата на Цивилизациите

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска оствари средба со Високиот претставник на Обединетите нации во Алијансата на Цивилизациите, Н.Е  Насир Абдулазиз Ал – Насер.На средбата беше разговарано за улогата […]