Ознака: Али Давид Сонболи

Вести

ХЕРОЈ ОД ХОРОРОТ ВО МИНХЕН: Се жртвувал за да ја спаси сестра си!

Грчкиот државјанин, кој бил убиен за време на пукањето во трговски центар „Олимпија“ во Минхен, се жртвувал за да ја спаси сестра си, пишува британски „Телеграф“.Младиот Грк, Хусеин Даицик, бил […]

Вести

Речиси сите биле тинејџери: Еве од каква националност биле убиените во Минхен

Минхенската полиција соопшти дека во вооружениот напад во трговскиот центар загинале 10 луѓе, а 27 се повредени.Тројца од жртвите се косовски државјани, тројца турски државјани и еден Грк. Седуммина од […]

Вести

ОВА е терористот од Минхен!

Шефот на германската полиција Хубертус Андре објави детали за напаѓачот од Минхен, кој уби девет лица, а рани 27. Се работи за 18-годишно момче родено и израснато во Германија, Нема […]

Вести

Родителите на напаѓачот во шок: Во ранецот имал 300 куршуми

При претресот на станот на напаѓачот од трговскиот центар во Минхен не се откриени докази за негова поврзаност со Исламска држава. Тој живел заедно со своите родители во реонот Максфорштад.Како […]