Ознака: Али Aхмети

Вести

Средба Aхмети- Заев: Следува Закон за јазици, промена на грбот и знамето

Порталот „Журнал.нет“ повикувајќи се на блиски извори до албанските партии и СДСМ, пишува дека првиот човек на ДУИ, Али Ахмети и претседателот на СДСМ Зоран Заев  денеска имале средба на […]