Ознака: Али

Вести

Пендаровски се сретна со Али, берберот од Чаир што продаде БМВ Х5 за да им купи храна на гладните

На средбата Февзи го запозна претседателот Пендаровски со неговата иницијатива за донирање на поединци и семејства во социјален ризик, што беше интензивирана по почетокот на пандемијата на Ковид-19. Али својата […]

Останати спортови

Почина Мухамед Али, најдобриот боксер на сите времиња

Али почина вчеравечер на 74-годишна возраст, по 32-годишна битка со Паркинсоновата болест.Поранешниот шампион во тешка категорија и најпознат спортист, почина во болница во Аризона, откако беше итно примен во четвртокот. […]