Ознака: алкална вода

Здравје

Интернетот полуде по алкалната вода: Направена е од 3 состојки, го чисти организмот од токсини

Иако нашето тело самостојно го одржува нивото на pH, ние секако можеме да му помогнеме со конзумирање на алкална вода. Поради лошите навики и нездравиот начин на живот, се повеќе […]