Ознака: алкохол

Живот

Колку време треба да помине откако ќе ПИВНЕТЕ, за да седнете зад ВОЛАН?!

За опасностите од консумирањето алкохол и возењето не треба да се трошат премногу зборови. Но за жал, многу возачи не чекаат да им помине дејството и под “гас“ седнуваат зад […]

Занимливости

Пијан дури и кога не сака: Неговото тело ја претвора храната во алкохол!

Според некои среќник, Британецот Ник Карсон страда од ретко нарушување што предизвикува неговото тело да ферментира јаглехидрати и да ги претвори во алкохол во стомакот. Тој секогаш мора да носи […]

Живот

Што се случува со вашето тело кога пиете кафе по консумирањето алкохол?

Многу луѓе мислат дека шолјата кафе може малку да ги отрезни по пиењето алкохол, но ефектот на кофеинот всушност може да биде опасен. Истражувањата покажаа дека мешањето алкохол и кафе […]

Црна хроника

Во алкохолизирана состојба искршил табла со натпис „Република Северна Македонија“ па се пријавил во полиција, а таа го уапсила

На 22.02.2020 во 06,20 часот на ул.„Димитар Влахов“ во Велес полициски службеници од Полициска станица Велес го лишиле од слобода Н.Ќ.(39) од Велес кој бил во алкохолизирана состојба, а по […]

Сцена

Бабата на Ана Николиќ кога ја прочитала оваа вест за нејзината внука со тресење и се јавила на пејачката

Српските медиуми вчера беа преплавени од веста во врска со пејачката Ана Николиќ која завршила во болница бидејќи наводно конзумирала алкохол. Оваа вест освен фановите ги загрижи и членовите на […]

Живот

Од стрес, бременост или алкохол – Каков стомак имате и како да се ослободите од вишокот?

Од стрес, бременост или алкохол – Каков стомак имате и како да се ослободите од вишокот? Повеќето жени мислат дека вежбањето во теретана е најдобриот начин да се добие рамен […]

Сцена

СРАМОТА: Славниот актер “мртов“ пијан, се држеше за сопругата бидејќи не можеше да се движи

Познатиот холивудски комичар Кевин Харт, толку се испијанил на прославата на својот 40-ти роденден што мораше да се држи за сопругата за да влезе во автомобил. Популарниот актер навистина претера […]