Ознака: алое вера

Нега и убавина

Го забрзува растот на косата и овозможува длабока хидратација: За што сè се користи алое верата и зошто треба сите да ја користиме

Растението кое е меѓународно познато како извор на благодети за организмот, алое верата, сега може да се користи во облик на креми, маски за коса и лице, напитоци… Всушност, пазарот […]

Здравје

Куркумин, јаболков оцет и други природни лекови за псоријаза

Псоријазата е автоимуна болест кога го предизвика имунолошкиот систем да произведува повеќе клетки на кожата. За луѓето кои страдаат од оваа болест, црвените и лушпести петна се честа појава. Според […]

Живот

„Излечив проширени вени со рецепт од мојата баба“ – Резултатите се видливи веднаш!

Најголем фактор на ризик за развој на проширени вени нормално е генетиката, што значи дека ќе морате да ги имате ако и вашата мајка ги има. Проширените вени најчесто се […]