Ознака: алпинист

Вести

Загина алпинист на Матка!

Алпинистот 35- годишниот И.М од Скопје изутрината загина откако паднал од карпите во близина на хидроцентралата Матка.Обезбедувањето на браната го забележало алпинистот кој се искачувал на планината како паднал од […]