Ознака: Алсат М

Македонија

Законот за јазици наредната недела ќе се објави во Службен весник

Заменик-премиерот за европски прашања Бујар Османи, екскузивно за телевизија “Алсат-м“ ја потврди информацијата дека една година по усвојувањето во Собранието, конечно се очекува Законот за употреба на јазиците да стапи на […]

Македонија

Зборовите „нација со комплекс“ се извадени од контекст, вели Димитров

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, вели дека зборовите Македонците се нација со комплекс во негово обраќање од говорницата во Собранието на Р.Македонија биле извадени од контекст. Тоа тој го […]