Ознака: алтернативната министерка

Македонија

Алтернативната министерка за надворешни работи на Грција денес во Скопје

На делегација од Република Грција предводена од алтернативната министерка за надворешни работи, Атанасиа Анагностопулу, која денес е во работна посета на земјава домаќин ќе и биде вицепремиерот задолжен за европски […]