Ознака: алуминиумска фолија

Нега и убавина

Освен во кујната, алуминиумската фолија е одлична и за убавината

Алуминиумска фолија има секоја домаќинка, но освен што ја користат во кујната таа исто така е одлична за убавина и отстранување на заморот од лицето. Користењето алуминиумски фолии за да […]

Нега и убавина

Освен во кујната, алуминиумската фолија е одлична и за убавината

Алуминиумска фолија има секоја домаќинка, но освен што ја користат во кујната таа исто така е одлична за убавина и отстранување на заморот од лицето. Користењето алуминиумски фолии за да […]

Живот

Секоја домаќинка користи алуминиумска фолија, но дали знаете на која страна треба да биде свртена кон храната?!

Алуминиумската фолија има две различни страни.Додека едната е сјајна и исполирана, другата е мат. Тоа е резултат на процесот на производство, а тоа влијае врз подготвувањето на храната. Некои произведувачи […]

Живот

Замотајте ги своите нозе во неколку слоеви алуминиумска фолија, час подоцна нема да верувате што ќе се случи

Скоро да не постои дом во кој нема ролна алуминиумска фолија некаде во фиоките или ормарите,но веројатно никогаш не сте помислиле да ја искористите на вашето тело.Умор Користењето на алуминска […]

Занимливости

Користите алуминиумска фолија во кујната? ПОСЛЕ ОВА НЕМА ПОВЕЌЕ,ОПАСНА Е!

Колку е поголема температурата,толку алуминиумот завршува во храната која ја јадеме и ја даваме на своите деца, а тоа може да води до опасни болести, предупредува др.Зубаиди еден од авторите […]

Кулинарство

Го замота лебот во алуминиумска фолија, а кога ќе ја видите причината веднаш ќе ја украдете идејата!

Веруваме дека не постои личност која не го сака мирисот и вкусот на свеж леб кој штотуку се извадил од рерна, со крцкава коричка, а внатре средината, мека како душа.Но, […]