Ознака: Ал Масри

Вести

Убиен висок командант на Ал Каеда во американски воздушен напад во Сирија

Во американски воздушен напад покрај сирискиот град Сармада на 18 ноември беше убиен еден од лидерите на Ал Каеда, Абу Афган ал Масри, изјави денеска портпаролот на Пентагон, Питер Кук.Тој […]