Ознака: Ал Мина

Вести

Напад врз христијаните од областа Ал Мина во Египет

Двајца жители и пожарникар биле ранети во завчерашниот напад врз домовите на христијанското население во египетската област Ал Мина. Нападот врз коптската заедница во селото Демшау Хашем го извршиле нивните […]