Ознака: ал шабаб

Вести

Припадници на ИСИС обезглавија фудбалери на Ал Шабаб!

Милитантите на ИСИС погубија четворица сириски фудбалери откако екстремистичките религиски лидери оцениле дека поддржувањето на фудбалот е анти-исламско. Жртвите, кои играле за популарниот тим Ал Шабаб, биле обезглавени пред голем […]