Ознака: амбасада на сад

Вести

Амбасадорката на САД, Брнз: Корупцијата е главна пречка за напредок на земјава

Амбасадорката на САД во Македонија Кејт Мари Брнз гостуваше во вестите на Сител каде во интервју, меѓу другото подвлече дека корупцијата е главна пречка за напредок на земјава. Кога зборувате […]

Вести

4 пожарни коли отишле во Амбасадата на САД во Скопје, ама не интервенирале оти било лажна дојава

етири противпожарни возила со 11 пожарникари биле испратени по повик од Амбасадата на САД во Скопје вчера попладне, но не интервенирале оти станувало збор за лажна дојава, пишува СДК.МК. Од […]

Вести

Повиците на Филип Петровски пред ДИК го пратија амбасадорот Бејли во штабот на ВМРО-ДПМНЕ

Филип Петровски пред Државна Изборна Комисија говореше пред голема група на граѓани незадоволни од состојбите по изборите. Во еден момент според нашите информации била прекината и седницата на ДИК, поради […]

Вести

Телефонските линии на Амбасадата на САД во Скопје се во прекин

Амбасадата на САД во Скопје синоќа објави на социјалните мрежи дека телефонските линии им се во прекин.– Телефонските линии на амбасадата во моментот не се оперативни. Доколку ви е итно […]