Ознака: амбасадор на САД

Вести

Брнс за Телма: Владата работи напорно за решавање на здравствената криза

Мицковски побара Влада во која ќе учествува и тој. Еве што вечерва Амбасадорот на САД во Македонија рече: Владата и здравствениот сектор работат напорно во мошне тешки и сложени услови. […]