Ознака: американски палачинки

Кулинарство

Нов хит рецепт на социјалните мрежи – мини палачинки за појадок

Ништо нема да ги замени палачинките за појадок, а деновиве на социјалните мрежи се појави и нова варијанта. Карантинот ја разбуди креативноста на сите готвачи, па на Instagram и TikTok […]

Кулинарство

Американски палачинки за сите љубители на сладок оброк

Сите сме љубители на вкусни американски палачинки, но со овој рецепт ќе ги подготвите на посебен начин, за да бидат помеки и посочни од било кога. Израдувајте ги своите најблиски […]