Ознака: Американски сенат

Вести

Синот, зетот и шефот на кампањата на Трамп ќе сводочат пред сенатски комитети

Најстариот син на американскиот претседател, Доналд Трамп, Доналд Трамп помладиот и поранешниот шеф на неговата предизборна кампања, Пол Манафорт, на 26 јули ќе сведочат пред Комитетот за правосудство на американскиот […]