Ознака: Амиџи шоу

Сцена

Жареше и палеше во 90-тите, а потоа стана алкохоличарка и исчезна без траг- пејачката се пресели во оваа селска куќа и живее до ден денес

Фолк пејачката Весна Змијанац која буквално жареше и палеше на овие југословенски простори во деведесеттите години изгради вила во селото Букуљ каде го поминува слободното време далеку од градскиот метеж. […]

Сцена

Луна едвај ги собра новите силикони во деколтето, но сепак нешто друго ги препоти гледачите откако ги рашири нозете нејзината колешка

Пејачката Луна Џогани вчеравечер прв пат застана пред камерите откако ги вгради силиконите на себе, но публиката не знаеше каде да гледа од еден друг детаљ кој ги препоти присутните […]

Сцена

Дара Бубамара не знаеше дека допира змија, погледнете ја нејзината реакција

Во новата емисијата “Амиџи шоу” настанава вистински хаос кога во студиото се појавила вистинска змија.Поради Ноќта на вештерките, Огнен Амиџиќ смислил нова игра во која Дара Бубамара требало да погоди […]