Ознака: АМНЕСТИЈА

Вести Издвојуваме

Филип Петровски во САМО ВИСТИНА вечерва – барам амнестија за казнетите од полицијата по 2000 евра

Филип Петровски во САМО ВИСТИНА вечерва – барам амнестија за казнетите од полицијата по 2000 евра Вечерва во емисијата САМО ВИСТИНА зборуваше преку Скајп од дома д-р Филип Петровски. Меѓу […]

Вести

Напаѓачот на полицаец во Велес бил амнестиран со 800 ослободени криминалци од затворите?

Денеска напаѓачот што вчера пукаше во полицаец во Велес, беше фатен. И е зад решетки. Меѓутоа се зборува дека тој бил еден од оние 800 од контингентот амнестирани пред некоја […]

Македонија

Пендаровски: Немам намера да го амнестирам Заев ако направил криминал

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Слободна Европа вели дека се залага за помирување, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помирувањето го сфаќа како амнестија за премиерот Заев и неговите, […]

Македонија

Османи искрен, амнестијата е за да се обезбеди мнозинство за Северна!

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи во интервју за телевизијата “Алсат-м“ призна дека Законот кој воено нуди селективна амнестија за случувањата од 27 април, а кој беше донесен пред крајот […]

Вести Македонија

Амнестирани се Бетмен, Дамовски и Јовановски

Богдан Илиевски Бетмен, Борис Дамовски и Владо Јовановски се тројцата за кои што доцна попладнево Кривичниот суд, одлучи да бидат амнестирани. И тие сега се последните тројца за кои обвинителството […]

Македонија

Досега амнестирани дванаесетмина

Решение за амнестија веќе добиjа 12 лица обвинети од предметот „27 април“. Пратениците Крсто Мукоски, Сашо Василевски, Љупчо Димовски и Љубен Арнаудов, вработените во Кабинетот на поранешниот претседател на Собранието […]

Вести Коментари Македонија

Амнестирани се сите пратеници, може да се смени името!

Ова се очекуваше. Да се амнестираат пратениците за да може без проблем да и се смени името и идентитетот на државата. Што ве гледам чудни? Да не очекувавте нешто друго? […]

Македонија

Дурловски не сака амнестија, сака да докаже дека е политички прогонуван

Игор Дурловски, оперски пејач, признат кај нас и ширум светот, и обвинет за тероризам му зададе силен удар на обидот на власта со Законот за амнестија да ја релативизира својата […]

Вести Македонија

Рускоска: Дамовски, Илиевски и Дурловски не ги исполнуваат условите за амнестија

Ова вечерва во свое гостување на ТВ го изјави обвинителката Русковска. Таа е сигурна дека законот за АМНЕСТИЈА ќе ги спаси од затвор пратениците Љубен Арнаудов, Крсто Мукоски, Сашо Василевски, […]

Вести Македонија

Врвно политичко лицемерие: За Ѓорчев Законот за амнестија е политички пазар, ама гласал „за“

Пратеникот Влатко Ѓорчев во вечерашната дебата на телевизија Телма жестоко го критикуваше Законот за амнестија кој според него покажал дека еден човек е и судија и кадија во Македонија, за […]

Избор на уредникот

Ченто и Југ: Одиме до крај судот нека реши а не политичките елити!

Од извори во затворот во Шутка дознавам дека обвинетите Јане Ченто и Игор Југ нема да поднесат барање за амнестија бидејќи веруваале дека делото ќе падне и дека тие веќе […]