Ознака: АМСМ

Вести

Приспособете ја брзината, коловозите се влажни: Снег паѓа само на едно место во Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по влажни коловози, со остатоци на кашест снег. Врнежи од снег се бележат само во Маврово. АМСМ препорачува приспособување на брзината […]

Вести

АМСМ: Бидете внимателни, можна е појава на голомразица

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по, наместа, влажни коловози, а наместа со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенции на дежурните екипи на ЈП „Македонија […]

Вести

Важна информација за сите оние кои што во вторник треба да патуваат за Охрид преку Кичево

Поради изведување градежни работи (минирање) на патниот правец Кичево – Охрид, на делницата Пресека – село Врбјани, во вторник (24 ноември), сообраќајот ќе биде во прекин во двата правци. Како […]

Вести

ВОЗЕТЕ ВНИМАТЕЛНО: Ако денес патувате низ Македонија мора да ги знаете овие информации

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози, со умерен интензитет надвор од градските средини. АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и исклучително […]

Вести

Можност за појава на одрони на патиштата низ клисурите

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги […]

Вести

Возете внимателно, влажни коловози на патиштата

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. Според информација од МВР, за македонски државјани, граничните премини за излез од државата се отворени со потпишување на соодветна […]

Вести

Законската обврска за зимска опрема завршува на 15 месецов

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема […]

Вести

Состојба на патиштата, бидете внимателни на овие места

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по претежно суви коловози, со исклучок на осојничавите места. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните […]