Ознака: АМСМ

Вести

На Богородица и Табановце се чека до 30 минути

На граничните премини Богородица и Табановце има зголемена фреквенција на возила и чекање до 30 минути. На останатите гранични премини премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и […]

Вести

Умерен сообраќај, на граничните премини нема подолги задржувања

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата, информира Автомото сојузот на Македонија. […]

Вести

Каква е моменталната состојба низ патиштата ширум Македонија?

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација.Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози, додека слаб снег провејува на Попова Шапка, […]

Вести

На граничните премини нема подолги задржувања

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата, информира Автомото сојузот на Македонија (АМСМ) во вечерниот извештај за состојбата на патиштата.Сообраќајот на државните патишта се […]

Вести

Сообраќајот на патниот правец Маврово–Дебар утре во прекин на неколку часа

Сообраќајот на патниот правец Р1202 Маврово–Дебар на делот од Мелнички мост до село Долно Косоврасти утре ќе биде во прекин во двата правци од 13 до 17 часот.Како што соопшти […]

Вести

Невремето направи хаос: АМСМ предупредува, внимавајте каде возите

Сообраќајот на патишта во државата се одвива по наместа влажни коловози.Од Авто мото сојузот информираат дека интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните […]

Вести

ВОЗЕТЕ ВНИМАТЕЛНО: Сообраќајот по наместа влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози.АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците, како што соопшти, […]

Вести

Важна вест за сите возачи

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Во клисурите и засеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица – Делчево, […]