Ознака: АМСМ

Вести

Обиколницата пуштена за сообраќај, ова се препораките на АМСМ

НОРМАЛИЗИРАН  СООБРАЌАЈ:  На 09.08.2016 година од 17:55 часот, Обиколницата Скопје е пуштена за сообраќај во дватта правци, но има делови од коловозот кои се оштетени, каде се поставени сообраќајни знаци […]

Вести

Скопската обиколница е пуштена за сообраќај во двата правца

Обиколницата Скопје која беше затворена по невремето од саботата, попладнево од 17.55 часот е пуштена за сообраќај во двата правца, соопшти Автомотосојузот на Македонија.АМСМ информира дека има делови од коловозот […]

Вести

ФОТО: Долги колони возила на граничните премини

Во пресрет на празникот забележливи се колони возила на граничниот премин Богородица. Исто така долги колони има и на македонско српската граница, односно на граничниот премин Табановце.Од АМСМ информираат дека […]

Вести

Сообраќајот на сите патни правци се одвива без забрани

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по суви коловози.АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Поради високите температури […]

Вести

Сообраќајот во Македонија се одвива без забрани: Временски забрани на само неколку патни правци

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по суви коловози, со временски забрани на неколку патни правци.АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување […]