Ознака: Ана Бекута

Сцена

„Нема да се мажам! – Ана Бекута прозборе за врската со Мрка и призна се’!

Пејачката Ана Бекута прозборе за 8-годишната врска со Милутин Мркоњиќ Мрка, па откри детали поврзани со нивниот однос, како се запознале и дали планираат да се венчаат. Се сретнавме кога […]

Сцена

Имала само 15 години: Никогаш видена фотографија од Ана Бекута – вака изгледала кога остана бремена

Српската фолк и поп пејачка Ана Бекута, на естрадата е повеќе од триесет години и зад себе има бројни хитови и награди. Родена е како Нада Полиќ, а како девојче […]

Сцена

Ги проколнував да не ги убијат Ана Бекута и нашиот син: Првата љубов и таткото на вонбрачниот син на пејачката проговори по цели 43 години

По повеќе од четири децении, откриена е добро чуваната тајна на Ана Бекута и човекот кој е татко на нејзиниот син Игор Полиќ. За да ги спаси пејачката и синот […]

Сцена

Ана Бекута го прослави својот 60-ти роденден- кога ќе дознаете што доби на подарок од сопругот ќе сфатите колку многу се сакаат

Српската пејачка Ана Бекува вчера го прослави јубилејниот 60-ти роденден заедно со многумина гости од естрадата. Пејачката во долг розов фустан откри дека ослабела премногу, но и дека изгледа помладо […]

Сцена

Српската пејачка итно пренесена во болница во прединфарктна состојба

Ана Бекута, познатата српска пејачка минатата недела доживеала драма кога во прединфарктна состојба била пренесена во болница. Ана постојано во последно време губела килограми, со оглед на тоа дека е […]

Сцена

Обожавателка сакаше да ја гушне Бекута – пејачката дрско ја одби, а причината ќе ве остави во шок

Ана Бекута доживеала ситуација која не и се допадна, кога една обожавателка сакаше да и пријде и да ја гушне. Жената се претставила дека е нејзина обожавателка и само сакала […]

Живот Магазин

“Ѕвездите на Гранд“

Најгледаната шоу програма од многумина не само во Србија туку и пошироко вчера ги започна новите снимања, а истовремено ги потврди и долго најавуваните промени. Членовите на жири-комисијата, за разлика […]

Сцена

Го роди, па го остави во дом: Запознајте го Игор, синот на Ана Бекута

Пејачката Ана Бекута својот наследник Игор Полиќ го родила како гимназијалка, на 17 години, по што ја прател тежок живот. По породувањето го оставила во дом за згрижување на деца, […]

Сцена

Правото име на Бекута не е Ана: Не можете ни да замислите како се вика

Дел од пејачите на естрадата ги знаеме под уметничките имиња, а за некои не сте ни претпоставиле какво им е правото име. правото име на Ана Бекута, легендарната српска пејачка […]

Сцена

Ана Бекута и понатаму го носи „Ролекс“ часовникот кој ѝ го подарил нејзиното поранешно момче

Никогаш не го вади – часовникот што и го подари поранешниот на Ана Бекута чини цело богатствоЧасовникот чини 10.000 евра. По сѐ изгледа, пејачката е многу врзана за овој подарок. […]

Сцена

Ана Бекута не го трга часовникот од поранешниот-Како реагира нејзиниот сакан на ова?

Пејачката Ана Бекута не го трга од својата рака ролексот од 10.000 евра кој и го купи љубовникот со кој се забавуваше пред Милутин. Тоа можеше да се забележи и […]