Ознака: Ана Ивановиќ

Сцена

Ана Ивановиќ повторно воодушеви: Деловен стајлинг за чиста 10-ка кој секој може да го копира и да не погреши

Ана Ивановиќ е многу активна на социјалните мрежи и често споделува фотографии со своите следбеници. Најчесто на фотографиите кои ги споделува на Инстаграм се коментираат нејзините модни комбинации. Судејќи според […]

Сцена

Светот беше изненаден поради фустанот во кој што се појави – без градник, а таа само кратко прокоментира: „Баш ми се допаѓа оваа боја“

Ана Ивановиќ некако како отсекогаш да зрачела и да пленела со својата убавина, многумина се согласни во таа констатација. Тоа не се променило ниту сега – кога таа е сопруга […]

Сцена

Како Ана Ивановиќ го завела Бастијан?

Ана Ивановиќ и Бастијан Шванштајгер се заедно од 2014 година, а сè започнало кога Ана го номинирала фудбалерот за „леден предизвик“. Ана Ивановиќ (32) и фудбалерот Бастијан Швајнштајгер (36) имаат […]

Сцена

Ана Ивановиќ: Бликаме од среќа и љубов. Нашето момче доби помал брат

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер имаат среќна вест. Славниот пар му посака добредојде на своето второ дете. 31-годишната поранешна српска тенисерка и 35-годишниот германски фудбалер добија уште едно синче. „Бликаме […]

Сцена

Прослава во домот на Ана и Швајни- бремената тенисерка никогаш посреќна, фудбалерот ова не го очекуваше на ваков начин

Еден од најпопуларните спортски пара во светот Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер денеска имаат и тоа како повод за славење. Имено познатиот германски фудбалер кој во моментов е ангажиран во […]

Сцена

Трудничкото стомаче се повеќе расте- Ана Ивановиќ не издржа и се пофали како изгледа во бременоста

Поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ и германскиот фудбалер Бастијан Швајнштајгер пред два месеци објавија дека по втор пат ќе станат родители. Тенисерката по оваа вест се појави на свадбата на […]

Сцена

Ана Ивановиќ со подарок од 2 милиони евра за свадбата на братот

Поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ на својот брат Милош Ивановиќ како свадбен подарок му купи куќа во Мајорка. Милош се ожени со Драгана Џајиќ, ќерка на познатата фудбалска легенда Драган […]