Ознака: ангола

Црна хроника

Најмалку шест лица загинаа при пад на хеликоптер во Ангола

Најмалку шест лица загинаа при пад на хеликоптер на американската нафтена компанија „Шеврон“ во Ангола.Во несреќата загинаа четворица државјани на Ангола и двајца странци, соопшти анголската безбедносна служба. – Несреќата […]