Ознака: Андреа Кликовац

Живот

Таткото на познатата ракометарка на Вардар ненадејно почина во Скопје!

Ракометарките на Вардар во денешниот меч против Будуќност ќе бидат ослабени со неиграњето на главниот дефанзивец во тимот, црногорската интернационалка Андреа КликовацПричина за изостанувањето е што црногорската интернационалка ја затекна голема трагедија, […]