Ознака: Андреа Страмачони

Меѓународен фудбал

Страмачони: Ливаја со своите погодоци е вистински протагонист

По двата погодоци кои ги постигна во четвртокот во Лига Европа, на настапот на Марко Ливаја во домашното реми против азербејџанскиот Нефчи со свој коментар се вклучи и тренерот на […]

Меѓународен фудбал

Марко Ливаја: Би сакал да останам на Сан Сиро и да го освојам Скудетото

Марко Ливаја е најдобриот стрелец на Интер во Лига Европа, а со четирите погодоци се наоѓа на четвртото место на вкупниот поредок. Пред овој 19-годишен фудбалер се Кавани со 7 […]