Ознака: Андреј Бабиш

Македонија

Чешкиот премиер Андреј Бабиш во посета на нашата земја

Делегација на Чешката Република предводена од премиерот Андреј Бабиш денес престојува во официјална посета на нашата земја. Претпладнево чешката делегација со високи државни почести беше пречекана пред платото на Владата. […]