Ознака: анис амри

Вести

Нови детали: Терористот од Берлин не викал Алах акбар, туку…

Најбараната личност во Европа, осомничениот за нападот во Берлин Анис Амри, убиен е во Милано откако бил сопрен поради рустинска контрола.Тој ранил еден полицаец, па потоа бил убиен од страна […]

Вести

Алармантни факти: ШТО правел Амри во Италија по терористичкиот напад во Берлин?

Анис Амри избегал во работничкото предградие Сесто Сан Џовани откако уби 12 лица на божиќниот базар во Берлин.Италијанските медиуми се прашуваат за едно наизглед небитно, но во реалноста клучно прашање […]

Вести

ЛОШО МИНАТО на терористот од Берлин: Сеел страв во Италија, се обидел да запали училиште со деца

Анис Амри (24) кој е осомничен за терористичкиот напад на Божиќниот пазар во Берлин пристигнал во Италија во 2011-та година од Тунис.Тој пристигнал на Апенините откако од неговата земја побегнал […]

Вести

Снимка на убиецот од Берлин – еве како се забавувал пред масакрот

Два дена после терористичкиот напад во Берлин, германските медиуми наишле на снимка од осомничениот напаѓач, 24- годишниот Анис Амри.Снимката е објавена во септември, а на него се гледа како весело […]

Вести

Напаѓачот од Берлин бил радикализиран од лидер на ИД во Германија

Новоосомничениот напаѓач на Божиќниот пазар во Берлин, во кој загинаа 12, а 48 лица се повредени, бил радикализиран од страна на лидер на Исламската држава во Германија.Тунижанецот Анис Амри, по […]