Ознака: анкети

Коментари

Се бришат анкети на кои води убедливо д-р Филип Петровски, пред Силјановска

Деновиве на мошне чуден начин беше изберена, по воља на Мицковски, некогашната министерка на Бранко Црвенковски, Гордана Сиљановска Давкова, на настан од затворен тип во Струга. По ова уследија лавина […]

Издвојуваме

Пукнаа фалсификуваните и за перење на мозок нарачани АНКЕТИ

Се сеќавате дека пред референдумот немаше ниту една анкета која го предвиде дебаклот на власта и пропаста со вака јасно изразени бројки. Напротив сите анкети тврдеа дека излезноста ќе биде […]

Вести

Пендаровски повторно ги лаже луѓето: Тврди дека СДСМ води според анкетите, исто како што велеше во 2014 година кога доживеа силен пораз!

Поразениот претседателски кандидат и актуелен носител на опозициската листа во ИЕ 1 Стево Пендаровски повторно е во акција да го залажува партиското членство дека „опозицијата водела на сите анкети“ во […]

Вести

Се поголема предност на Трамп над Хилари Клинтон

После конвенцијата на Републиканската партија, републиканскиот кандидат Доналд Трамп води против Хилари Клинтон на анкетите со 44 проценти, наспроти 39 отсто.Овие резултати претставуваат конвенциски скок од 6 поени за Доналд […]