Ознака: Антонија Гиговска

Сцена

Не престанува да ја интригира јавноста: Антониа Гиговска ги распамети фановите со новиот изглед

Македонската млада пејачка, Антониа Гиговска, постојано ја интригира јавноста со своите необични и уникатни изданија. Овој пат ја промени бојата на косата – сега е дел од светот на русокосите […]

Сцена

Антониа Гиговска во прегратка на Ацо Пејовиќ, многумина ја критикуваа поради еден детаљ, а прв беше Драган Вучиќ

Македонската „Пинк ѕвездичка“, Антониа Гиговска, е актуелна во домашните и регионалните мредиуми откако пееше како придружен вокал за првата песна на Луна Ѓогани насловена „Деветти круг“. Иако не победи во […]

Сцена

Анастасија и Луна се скарани со години, а оваа македонска пејачка застана меѓу нив две- Џогани со оваа фотографија упати јасна порака

Антониа Гиговска оваа година само реди успеси на професионален план. Победничката на „Задруга 2“, Луна Џогани деновиве беше во Скопје, во студиото на Дарко Димитров каде што ја снимаше својата […]

Сцена

Иван од „Либеро бенд“ и Антониа Гиговска официјално во врска

Ако до вчера беше шпекулација, денес веќе е официјално, Иван Јованов од „Либеро бенд“ и Антониа Гиговска официјално се во љубовна врска. Вокалот на „Либеро бенд“ на својот Инстаграм профил […]

Сцена

Антониа Гиговска од авион на матура, еве како изгледаше

Поп пејачката Антониа Гиговска, која беше дел од придружните вокали на Тамара Тодевска на Евросонг 2019, вчера славеше матура. Вчера наутро, речиси право од евровизиската сцена, таа заминала на аеродром […]

Сцена

Антониа Гиговска со песната „Полско цвеќе“ од Тоше, ги paсплака сите!

Последниот настап во шоуто “Пинкови ѕвездички – Аll stars” синоќа го имаше Антониа Гиговска која ја отпеа песната од Тоше Проески “Полско цвеќе”. Антониа има 18 години и доаѓа од […]

Сцена

И новиот настап на нашата Антониа ќе ве остави воодушевени

Со голем аплауз и овации, како од жирито, така и од публиката, беше поздравен и овој настап на македонската пејачка Антониа Гиговска во „Пинкови ѕвездички“. Младата скопјанка го помина и […]

Сцена

Марија Шерифовиќ доби конкуренција од Македонија: Талентираната Антониа со одличен настап, жирито воодушевено

Младата и преталентирана пејачка Антониа Гиговска и овој петок заблеска на сцената на музичкото натпреварува „Пинкови ѕвездички“. Овој пат таа се одлучи за песната „11“, која во оригинал ја изведува […]

Сцена

Прекрасен настап на нашата Антониа: Жирито на Ѕвездичките на Пинк остана без зборови

Во вечерашното издание на Ѕвездичките на Пинк, нашата Антониа Гиговска настапува за прв пат во овогодинешната Ол стар сезона. Антониа на тема мјузикли ќе се претстави во песната „I will […]