Ознака: апарати

Економија Македонија

Апарати за поврат на ДДВ од сега и во населба Тафталиџе

Управата за јавни приходи постави штанд со апарати за поврат на ДДВ кај супер маркетот „Веро 2″, во населбата Тафталиџе. На штандот граѓаните ќе може да скенираат фискални сметки, а […]

Занимливости

Дали ги исклучувате апаратите кога грми? Еве што смеете а што не смеете да користите кога грми!

Вчера во некои делови од земјата имаше невреме. За громовите се врзани многу народни верувања, па се вели дека ако за прв пат во годината слушнете гром треба да легнете […]

Вести

Реакција од Клиника за кардиологија на тврдењата на СДСМ: Опремата со која располагаме е на ниво на потребите

Универзитетската Клиника за кардиологија реагираше на денешните обвинувања од СДСМ дека на оваа Клиника нема апарати за кислород и колички за транспорт на пациентите и оти не работат ЕКГ апаратите.– […]